Скопјанец пријавил дека во близина на Бит пазар му го оштетиле возилото

Вчера во 20.00 часот во СВР Скопје, О.З.(46) од Скопје, кој управувал патничко возило „пежо", со скопски регистарски ознаки, пријавил дека околу 15.30 часот, на паркинг простор во близина на Бит Пазар, по претходна расправија, неколку лица се однесувале агресивно и му го оштетиле возилото.

Од МВР информираат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Европа е решена да се ослободи од меката моќ на Москва (енергенсите), а и на дипломатско поле сака да и стави до знаење дека и за неа ќе има „црвени линии“. 

повеќе

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе