Скопјанец пријавил дека четири лица пукале кон неговата куќа во Чаир

Синоќа, околу 15 минути по полноќ скопјанецот А.К. пријавил дека на улицата „Цветан Димов“ во Чаир, кон неговата куќа било пукано со огнено оружје од страна на четири лица со иницијали М.Р., Е.Ф., Е.Ф. и Е.З., сите од Скопје.

Според пријавеното, од пукањето нема повредени лица, а оштетен бил неговиот автомобил „рено“, со скопски регистарски ознаки.

Полициски службеници излегле на местото и извршиле увид, при што биле пронајдени и подигнати пет чаури. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе

Предвидувањата за тоа дека ќе дојде денот кога Бугарија ќе ги искористи пасошите кои Софија така лесно им ги даваше на македонските државјани почнуваат да се остваруваат.

повеќе

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе