Скопјанец пријавил дека било пукано кон него

Вчера во 01.42 часот во СВР Скопје, П.Ѓ.(27) од Скопје пријавил дека на подрачјето на Ѓорче Петров, Б.И. пукал кон него и негов другар, а К.Г. фрлил тврд предмет кон возилото во кое се превезувале.

„Повредени лица нема и се работи на расчистување на случајот, информираат од МВР.

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе