Скопјанец претепан во Чаир, го пресретнале со автомобил па физички го нападнале

Скопјанец бил пресретнат од три лица, по што физички бил нападнат.

„На 01.11.2020 во 21.00 часот во полициската станица Чаир, А.Н.(42) од Скопје пријавил дека околу 19.45 часот, додека управувал патничко возило, на подрачјето на Бутел бил запрен од друго возило од кое излегле три лица и физички го нападнале“ велат од полиција.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

Јане бил свесен дека деновите му се одброени и отворено говорел за тоа. Знаел дека многумина имаат причина да го ликвидираат, дека им пречи во остварувањето на нивните „повисоки цели“.

повеќе

Во македонскиот интернет простор постојано се појавуваат и гаснат портали, со што засекогаш исчезнуваат и објавените содржини.

повеќе

Пред неколку недели се наврши една година од почетокот на пандемијата. Ковид-19 ги разоткри системските проблеми во здравствениот систем и другите институционални гранки на Косово.

повеќе