Скопјанец претепан во Чаир, го пресретнале со автомобил па физички го нападнале

Скопјанец бил пресретнат од три лица, по што физички бил нападнат.

„На 01.11.2020 во 21.00 часот во полициската станица Чаир, А.Н.(42) од Скопје пријавил дека околу 19.45 часот, додека управувал патничко возило, на подрачјето на Бутел бил запрен од друго возило од кое излегле три лица и физички го нападнале“ велат од полиција.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

Можеби ни треба регистар на погрешни перцепции на граѓаните за криминалот и корупцијата во државата.

повеќе

Младите бараат подобар живот надвор од државата, бидејќи доаѓаат до заклучок дека приватните компании и странските организации им пружаат поголема поддршка и повеќе ги вреднуваат отколку сопствената држава.

повеќе

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе