МВР

Скопјанец претепан на паркинг на Бит Пазар

Вчера во 10.00 часот во СВР Скопје, Е.Б.(40) од Скопје пријавил дека на паркинг на подрачјето на Бит Пазар бил физички нападнат од едно лице.

Се работи на расчистување на случајот, информираат од МВР.

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.

повеќе