Скопјанец повреден од залутан куршум

А.И.(36) од Скопје синоќа во 20.40 часот пријавил дека на езерото „Треска" во село Сарај бил погоден од залутан куршум. Според МВР, на А.И. му е укажана лекарска помош во Градската општа болница „8-ми Септември", каде лекарите констатирале телесна повреда во левата нога .

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Сѐ додека Македонија ја претставуваат „политички најподобните" ќе тонеме длабоко и уште повеќе ќе се раслојуваме.

повеќе

По определувањето на мерката ефективен притвор, притворениот раководен функционер не може да издава полноважни правни акти, меѓу другото, и поради фактот што го нема службениот печат.

повеќе

Вината за недобивањето на датум за преговори треба да ја барате во вас и вашите соработници и коалициски партнери.

повеќе