Скопјанец повреден на Водно, паднал од велосипед

Скопјанецот Г.А.(39) се здобил со тешки повреди управувајќи велосипед „Крос“.

Според информациите од полицијата, додека возел изгубил контрола и паднал, при што се здобил со тешки телесни повреди и му била укажана лекарска помош во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Несреќата се случила вчера во 31:30 часот на локалниот пат Скопје – Водно.

Сѐ додека Македонија ја претставуваат „политички најподобните" ќе тонеме длабоко и уште повеќе ќе се раслојуваме.

повеќе

По определувањето на мерката ефективен притвор, притворениот раководен функционер не може да издава полноважни правни акти, меѓу другото, и поради фактот што го нема службениот печат.

повеќе

Вината за недобивањето на датум за преговори треба да ја барате во вас и вашите соработници и коалициски партнери.

повеќе