Скопјанец осомничен дека си ја убил бабата, доби притвор и кривична пријава

Полицијата поднесе кривична пријава против дваесет и осумгодишен маж поради сомнение дека ја убил својата баба во нејзиниот стан.

Од МВР соопштија дека Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против М.М.(28) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“.

„Тој се сомничи дека во периодот од 5 до 11 ноември 2021 извршил кривично дело убиство на неговата баба В.Б. (75) во нејзиниот стан на улица ‘Никола Малешевски‘. Од страна на судија на претходна постапка на пријавениот му е одредена мерка притвор“, појаснуваат од МВР.

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе