Скопјанец нападнат во Автобус на ЈСП

Вчера во 18.00 часот во СВР Скопје, А.С.(54) од Скопје пријавил дека околу 17.45 часот во автобус на ЈСП бр.65, кој се движел на релација Раштак-Центар, на ул.„Алија Авдовиќ", бил физички нападнат од две непознати лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

И покрај тврдењата на американскиот претседател Доналд Трамп, американската разузнавачка заедница веќе долго време ја смета појавата на пандемии како една од најголемите закани.

повеќе

Кога ќе заврши пандемијата, очекувајте државите да се вратат со поголема власт и поголем легитимитет.

повеќе