Скопјанец нападнат со нож на улица „Џон Кенеди“

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 16:00 часот во СВР Скопје, 18-годишниот М.А. од Скопје, пријавил дека околу 13:15 часот пред продажен објект на крстосницата помеѓу ул.„Цветан Димов“ и ул.„Џон Кенеди“, бил нападнат со употреба на нож од Ф.Б. и И.М..

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе