Скопјанец нападнат од тројца мажи по расправа околу сообраќајка

Скопјанецот С.П. (48) синоќа  околу 23.00 час на ул. „Методија Андонов Ченто“ физички бил нападнат од страна на три непознати  машки лица. Тие го удриле повеќе пати во пределот на главата и лицето при што му се нанесени видливи повреди.

Според кажувањето на пријавителот до физичкиот напад дошло поради меѓусебно нетрпение по претходна расправија околу сообраќајна незгода. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

 

Рециклирањето можеби ни се чини како спас за природата, но најчесто е спасение само за нашата (валкана) совест.

повеќе

Културата на победништво од нашите епски и херојски денови тотално ги уназади овие општества во 20 век, вели Миљенко Јерговиќ во интервју за Бука.

повеќе

Запрашајте се, о, вие, бездарници анационални што направивте!

повеќе