Скопјанец нападнат од три лица

А.Д.(30) од Скопје вчера во 15:00 часот во СВР Скопје пријавил дека околу 12:35 часот на ул.„Самоилова“ бил физички нападнат од три лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

„Новото нормално“ неизбежно со себе ќе носи неизвесност и страв бидејќи заканата од вирусот наѕира во позадина и не може да се искорени.

повеќе

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе