Скопјанец нападнат од неколку врсници

Скопјанец вчера бил нападнат од неколку врсници соопштуваат од МВР.

„Вчера во 20.30 часот во полициската станица Чаир, Т.Т. пријавила дека околу 18.00 часот на ул.„Тале Христов“ во Скопје нејзиниот 15-годишен син бил физички нападнат од неколку врсници. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, велат од МВР.

Кина му дава на регионот нова надеж додека сонот за ЕУ се распаѓа, вели Политико.

повеќе

Северна Македонија стана кандидат 9 години пред Албанија и нема ништо лошо побрзо и да оди напред.

повеќе

Сега, додека балканскиве политичари ќе шетаат низ духовноста како волови во свила - каде им се врвните интелектуалци што би внеле елеганција во совладување на споровите?

повеќе