Скопјанец нападнат од диво животно

Вчера во 6:40 часот било пријавено дека во атарот на село Црешново, Македонски Брод, при лов, Љ.К.(64) од Скопје бил нападнат од диво животно.

Тој се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Прилеп.

Каракачанов: На Бугаринот паметот му доаѓа следниот ден...

повеќе

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе