Скопјанец најден починат на улица

54-годишниот А.А. Од Скопје бил пронајден починат на ул. „Среќко Пужалка“, соопшти МВР. Врз починатиот немало траги на насилство. 

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на обдукција. 

 

„Новото нормално“ неизбежно со себе ќе носи неизвесност и страв бидејќи заканата од вирусот наѕира во позадина и не може да се искорени.

повеќе

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе