Во населба Аеродром

Скопјанец каснат од куче скитник

Скопјанец вчера бил каснат до куче скитник. Според пријавата се работи за М.Д. (36) кој бил каснат во пределот на десната рака.

„На 23.02.2020 во 18.00 часот во Полициската станица Аеродром, М.Д.(36) од Скопје пријавил дека на бул.„Јане Сандански" бил каснат од куче скитник во пределот на десната рака", соопштуваат од МВР. 

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе