Скопјанец каснат од куче скитник

Скопјанец вчера бил каснат од куче скитник во населбата Кисела Вода.

„Вчера во полициската станица Кисела Вода, М.Т.(62) од Скопје пријавил дека на ул.„Банско“ во Скопје бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога“, информираат од МВР.

Ако идниот премиер биде македонски Албанец и ако успее сите граѓани на Македонија да се поклонуваат под едно знаме, тогаш – зошто да не!

повеќе

Стана премногу вообичаено да се слушнат повици за брза и сериозна одмазда како одговор на недокажани престапи на говорот и мислата, велат Ноам Чомски, Џ.К. Роулинг и 150 други интелектуалци во отворено писмо до јавноста.

повеќе

Додека повеќето земји во светот се соочуваа со двојна, здравствена и економска криза, Косово преминуваше во тројна криза заради политичките случувања.

повеќе