Скопјанец каснат од куче скитник

Во полициската станица Гази Баба, В.А.(54) од Скопје, вчера во 13.45 часот пријавил дека истиот ден околу 12.00 часот на улица „Коце Металец" бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница.

Кина му дава на регионот нова надеж додека сонот за ЕУ се распаѓа, вели Политико.

повеќе

Северна Македонија стана кандидат 9 години пред Албанија и нема ништо лошо побрзо и да оди напред.

повеќе

Сега, додека балканскиве политичари ќе шетаат низ духовноста како волови во свила - каде им се врвните интелектуалци што би внеле елеганција во совладување на споровите?

повеќе