Скопјанец каснат од куче

Скопјанец бил каснат од куче скитник информираат од МВР.

„Вчера попладне на 11 ноември 2019 година во 17:40 часот во полициската станица Чаир, М.Р. (48) од Скопје пријавил дека на ул. „Хо Ши Мин“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница“, информираат од МВР.

Бидејќи знаеме да се перчиме со секој што потекнал од нашиве простори, дури и до илјадито колено наназад (од Аминта III до Симона Халеп), јас ќе ја искористам приликава за да се погордеам со македонските гени на еден извонреден музичар: Васил Хаџиманов.

повеќе

Коста Абрашевиќ, Гоце Делчев... и десетици илјади современици кои потпишале дека „по род се...", за да можат да патуваат и да работат во ЕУ државите.

повеќе

Наместо ефтини штосови на прес конференциите на СДСМ, ВМРО и ДУИ, на кои во несвест паѓаат само  партиските послушници, нивните лидери треба да одговорат на конкретни прашања.

повеќе