Скопјанец избоден со нож поради недоразбирање во сообраќајот

Вчера околу 18.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Босна и Херцеговина", скопјанец бил нападнат со остар предмет.

Поради недоразбирање во сообраќајот, настанала расправија помеѓу Д.К.(60) од Скопје и три други лица, при што едно од лицата со остар предмет му нанело повреди на Д.К..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе