Скопјанец физички нападнат на скопскиот аеродром

Синоќа по полноќ скопјанец пријавил дека бил нападнат од две лица на влезот на скопскиот аеродром, информираат од МВР.

„Вчера во 01.50 часот во СВР Скопје, О.Е.(32) од с.Шишево, скопско, пријавил дека околу 00.25 часот на влезот од Меѓународен аеродром Скопје, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од две лица. Се работи на расчистување на случајот“, додаваат од МВР.

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе

Размислуваме како можеме да ја заштедиме и заштитиме водата, но само додека немаме вода!

повеќе

Во последните 30 години сите политички партии, независно од тоа колку демократски се претставуваат во своите програми, на државата гледаат како на инструмент, што е пак првиот сигнал, чекор кон авторитарност.

повеќе