Скопјанец фатен со марихуана

Скопјанец на возраст од 29 години вчера бил фатен со марихуана. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

„Синоќа во 22,40 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул."Босна и Херцеговина", го лишиле од слобода С.А.(29) од Скопје затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана“, соопштуваат од полицијата.

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе

Нивото на Советот на Центар никако да порасне и да ги покаже демократските капацитети и зрелоста очекувани од граѓаните.

повеќе

Historia magistra vitae est (Историјата е учителка на животот). Оваа латинска изрека ќе ги објаснува односите меѓу народите и нациите додека постои светот.

повеќе