Скопјанец донесен на Клиника, бил нападнат со тврд предмет

Министерството за внатреш ни работи информираше дека вчера во 18:20 часот во СВР Скопје од Комплекс клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив бил примен повреден 37-годишниот И.С. од Скопје.

Според пријавеното, тој се здобил со повредите откако бил физички нападнат со тврд предмет од М.Т. во скопската населба Припор. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе