Скопјанец добил закани со пиштол

Вчера во 20:34 часот во полициската станица Драчево, М.Б.(27) од с.Батинци, скопско, пријавил дека околу 16.20 часот, на патот кон с.Батинци едно лице му се заканувало со пиштол, поради недоразбирање во сообраќајот.

 Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе