Скопјанец осомничен за убиство на тримесечното бебе, го усмртил со ќотек

Вчера во 08.00 часот, полициски службеници од Полициската станица Бит Пазар го лишиле од слобода С.Б.(44) од Скопје.

Тој се сомничи дека околу 00.30 часот физички го малтретирал своето малолетно бебе, кое подоцна починало. Смрт констатирал лекар од Детска клиника при Комплексот клиники „Мајка Тереза", каде било пренесено за укажување помош.

Според пријавеното, околу 00.30 часот, С.Б.(44) го удирал бебето, а потоа физички ја нападнал и својата сопруга А.М.(36) од Скопје. После тоа, А.М. го однела бебето во клиниката, каде била констатирана смрт. Против С.Б. е поднесена соодветна пријава до надлежното обвинителство.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе