Синоќа се преврте камион кај Катланово

Тешка сообраќајна несреќа  се случи синоќа на патот Велес - Скопје откако се преврте камион на едната лента од автопатот.

Сообраќајот се одвиваше само едната лента.

МВР во текот не денот ќе објави повеќе информации за оваа сообраќајка.

Бидејќи знаеме да се перчиме со секој што потекнал од нашиве простори, дури и до илјадито колено наназад (од Аминта III до Симона Халеп), јас ќе ја искористам приликава за да се погордеам со македонските гени на еден извонреден музичар: Васил Хаџиманов.

повеќе

Коста Абрашевиќ, Гоце Делчев... и десетици илјади современици кои потпишале дека „по род се...", за да можат да патуваат и да работат во ЕУ државите.

повеќе

Наместо ефтини штосови на прес конференциите на СДСМ, ВМРО и ДУИ, на кои во несвест паѓаат само  партиските послушници, нивните лидери треба да одговорат на конкретни прашања.

повеќе