Силувано 21-годишно момчe од неготинско

Според информацијата од СВР Велес, вчеравечер во 18:00 часот, 21-годишно момче од неготинско село пријавило дека на 16-ти февруари околу 01:30 часот пред наплатната станица „Градско" непознат сторител го присилил на полов однос.

Како што информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски, по наредба на Јавен обвинител момчето е упатено на медицински преглед.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

За жал многумина, а особено оние што треба, не може да ја видат историската димензија на оваа посета на еден папа на нашата земја.

повеќе

Кога знаеме како функционира кризата на претставеност, можеме да спречиме повторување на историјата, кое можеби овој пат би имало и многу полоши последици по демократското општество.

повеќе

Деновиве Владата донесе одлука за формирање на ново министерство. А и така, по глава на жител, верувам, рекордери сме по министерства и министри. Оттука, размислував зошто да не предложам да се формира уште едно – за „спречување автоголови".

повеќе