Швеѓанец ограбен во Кавадарци

Осумнаесет годишниот државјанин на Шведска Л.К.А синоќа пријавил во полиција дека бил ограбен во Кавадарци.

Според пријавата, разбојништвото се случило  на улицата „Илинденска”, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Непознато  лице со закана му одзело пари и побегнало. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе