Штипјанец загина работејќи во каменолом

Педесет и двегодишен маж од Штип загинал, откако паднал при работа во каменолом. Тој бил донесен во Клиничката болница Штип, каде од страна на лекар била контатирана смрт.

Од увидна екипа од СВР Штип во содејство со ОЈО Штип и Трудов инспектор бил извршeн увид на местото на настанот, при што било утврдено дека вчера околу 07.45 часот Љ.А.(52) од Штип паднал при извршување на работни задачи во каменолом.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.

Доколку нешто радикално не се промени, не можеме да очекуваме дека нашата економија брзо ќе се нормализира и ќе излезе од сегашната криза.

повеќе

Како да разликуваш дали „Македонец” означува етничка припадност или државјанство? Според потребата на моментот!

повеќе