Штипјанец физички ги нападнал малолетната ќерка и сопругата

Вчера полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода В.П.(43) од Штип.

Тој околу 21.00 часот во семејниот дом во Штип, по претходна вербална расправија, физички ги нападнал малолетната ќерка и неговата 40-годишна сопруга.

По комплетирање на случајот против В.П. ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Предложеното законско решение се фокусира на аудиовизуелниот/радиодифузниот сектор, игнорирајќи ги последниве две децении на развој на дигиталниот домен и на интернет, со сите негови позитивни и негативни страни.

повеќе

Според последното истражување на организацијата ПИНА, базирано врз анкети направени со 103 новинарки, 24,1% од новинарките добиле закани за физичко насилство, а 19,5% и закани по животот.

повеќе