Штипјанец физички ги нападнал малолетната ќерка и сопругата

Вчера полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода В.П.(43) од Штип.

Тој околу 21.00 часот во семејниот дом во Штип, по претходна вербална расправија, физички ги нападнал малолетната ќерка и неговата 40-годишна сопруга.

По комплетирање на случајот против В.П. ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Одлучната изборна победа на италијанската десница овозможува нејзиниот лидер да биде првата жена премиер во Италија и прва која тврди дека недвосмислено има постфашистичко потекло.

повеќе

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе