Шестгодишно дете починало од струен удар

Шестгодишно дете од селото Крушопек, Скопско, починало од струен удар, соопшти МВР. По наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.

Детето вчера попладне било донесено во комплексот клиники „Мајка Тереза" – Скопје. Оттаму во полиција било пријавено дека кај нив било донесено шестгодишно дете починато од струен удар.

 

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе