Шест возила и 15 пожарникари гаснеа пожар кај „Пластичарска“ во Скопје

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“ е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала со шест возила и околу 15 пожарникари.

Дел од медиумите објавија дека е блокиран дел од булеварот „Никола Карев" на потегот кон Бит Пазар.

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе