Шеесет и четиригодишeн градежен работник со тешки повреди донесен на Клиника

Шеесет и четиригодишниот градежен работник Д.В.(64) од Скопје со тешки телесни повреди бил донесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза".

Како што соопшти МВР, настанот бил пријавен вчера во 15.30 часот во СВР Скопје.

-Полициски службеници излегле на местото и извршиле разговор со Д.В., кој изјавил дека околу 15.00 часот, додека извршувал работни задачи на објект во изградба на подрачје на Центар, се лизнал и паднал од висина, наведуваат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје и за настанот е запознаен трудов инспектор. 

Овде нема такво нешто. Има некои чинители што се занимаваат со испишување црвени линии. Не им значи ништо фактот што токму под ова гесло е овозможен најдолготрајниот мир на европскиот континент.

повеќе

Србија продолжува да го негира минатото, при што нејзините политички елити ја користат резолуцијата за да ѝ се спротивстават на Црна Гора и истовремено се надеваат дека овој потег ќе им донесе поголема популарност дома.

повеќе

„И, ако милееме ние за својата Татковина, ако во нас има барем капка македонска крв, ако во нас останала искра благороден патриотизам, овојпат треба да се впрегнеме, за да понесеме дел од тежината на едно дело и од жестокото величие на една епоха“.

повеќе