Семејна драма во прилепско Лажани: И го одзел детето на мајката и не сакал да го врати

СВР Битола поднесе кривична пријава против Д.М.(36) од с.Лажани, општина Долнени, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „одземање дете“ и „неизвршување на судска одлука“.

Пријавениот одбивал да постапи по донесеното судско решение за развод од Основен суд Прилеп од 02.04.2021, во кое стои дека неговото малолетно дете е целосно доделено на чување, воспитување и делумно издржување кај неговата мајка, без право на гледање од него.

Пријавениот, детето го задржувал кај себе подолг период и не ѝ го давал на мајката да го земе.

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе