Седумдесет и двегодишник од Неготино физички нападнал сограѓанин

Седумдесет и двегодишник од Неготино физички нападнал дваесет години помлад сограѓанин. По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски изјави дека завчера во 19:30 часот во полициската станица во Неготино било пријавено дека Т.Ѓ.(72) физички го нападнал К.С.(52).

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе