Вчера

72-годишна скопјанка нападната откако му раскинала на 4 години помлад маж

Седумдесет и двегодишна скопјанка добила ќотек од маж, откако одбила да ја продолжи врската со него. Според МВР, настанот се случил вчера кога околу 20 часот во домот на Т.Д. (72) дошол В.Ц. (68) со кого била во љубовна врска.

Веста дека не сака да ја продолжат врската го налутила партнерот и тој ја нападнал.

Од полицијата велат дека работат на случајот. 

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе

Без оглед на политичката заднина на случајот за изнудување, владата во Скопје мора да се фокусира на темелна истрага наместо на ограничување на штетата.

повеќе