Седум лица, од кои двајца потешко, повредени во сообраќајка во село Гајре

На регионалниот пат Тетово-Попова Шапка, во село Гајре, вчера се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „форд транзит“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од А.Џ.(25), патничко возило „БМВ“ со регистарски ознаки, управувано од А.Р.(64) како и патничко возило „мерцедес“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Р.Р.(38), сите  од село Шипковица, тетовско.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле двајца сопатници во возилото „форд транзит“ на возраст од 17 и 16 години, додека останатите пет сопатници во истото возило се здобиле со телесни повреди. Сите повредени биле пренесени во болницата во Тетово каде им била укажана лекарска помош. Увид извршила екипа од СВР Тетово.

Вчера оправдано доминираше веста дека „Макрон ќе поддржи преговори за Македонија и Албанија ако ЕК препорача во март“.

повеќе

Албанија мора отворено да каже, дека обидите на Софија за асимилација на Македонците во Албанија како Бугари не се добрососедство, туку отворен напад.

повеќе

Перењето пари преку трансакции со недвижнини ги интегрира црните фондови во економијата, притоа обезбедувајќи сигурна инвестиција.

повеќе