Сечел и превезувал огревни дрва без документи, заврши в полиција

На место викано „Балван“, во атар на тетовско Мерово, полициски службеници на СВР Тетово вчера го лишиле од слобода А.Ј.(34) од скопско Паничари кој бил затекнат како без потребните документи сечел и со возило „фолксваген голф“, со скопски регистарски ознаки, превезувал огревни дрва.

Возилото, дрвата и моторнaта пила биле одземени и предадени на Шумската полиција. Извршен е увид и се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот, по што против него ќе биде поднесен соодветен поднесок. 

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе