Се застрелал со пушка додека го пасел добитокот

Вчера во 09.30 часот во полициската станица Неготино, од Итна медицинска помош било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен П.Д.(43) од с.Долни Дисан, неготинско. Според пријавеното, П.Д. се повредил со ловечка пушка додека го напасувал добитокот во атарот на селото. За настанот бил известен Јавен обвинител, а увид на местото извршила екипа од полициската станица Неготино.

Од домот на П.Д. за понатамошна постапка биле подигнати ловечка пушка „Баикал" калибар 16мм и дозвола за оружје и ловечка легитимација, двете на негово име. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.

повеќе