Се запали автобус во Скопје (ВИДЕО)

Се запали автобус на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“, во скопската населба „Ѓорче Петров“.

Се работи за автобус со број 5 кој сообраќа на релација од Дексион кон Ново Лисиче.

Екипи од ЈСП „Скопје“ се на лице место и се утврдуваат причините за несреќата. Во несреќата нема повредени патници.

„Новото нормално“ неизбежно со себе ќе носи неизвесност и страв бидејќи заканата од вирусот наѕира во позадина и не може да се искорени.

повеќе

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе

Државниот врв на Србија, вклучително и група лекари кои ја предводат борбата против ширењето на вирусот корона, во најмала рака го игнорираа влошувањето сè додека не заврши гласањето.

повеќе