Се запали автобус во Скопје (ВИДЕО)

Се запали автобус на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“, во скопската населба „Ѓорче Петров“.

Се работи за автобус со број 5 кој сообраќа на релација од Дексион кон Ново Лисиче.

Екипи од ЈСП „Скопје“ се на лице место и се утврдуваат причините за несреќата. Во несреќата нема повредени патници.

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе