Се запали автобус на ЈСП

Вчера околу 06:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Христо Татарчев“ во Скопје настанал пожар во автобус во движење, сопственост на ЈСП Скопје.

„Автобусот бил управуван од Д.М.(46) од Скопје, во кој во моментот немало патници. Возачот го изгаснал пожарот“, информираат од МВР.

Увид извршила екипа од СВР Скопје.

„Новото нормално“ неизбежно со себе ќе носи неизвесност и страв бидејќи заканата од вирусот наѕира во позадина и не може да се искорени.

повеќе

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе