Се трага по тетовка што боледувала од склероза

Ноќеска 45 минути после полноќ во тетовската полиција М.С.(24) од Тетово го пријавил исчезнувањето на баба му.

Тој пријавил дека на 12 септември од домот во непознат правец се оддалечила неговата баба М.С.(80), што боледувала од склероза.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на жената, велат од МВР.

Измените во законот за минимална плата е трул компромис меѓу социјал-демократите и бизнис-лобито во Владата.

повеќе

Македонската јавност е во исчекување од најавата на министерот Оливер Спасовски дека МВР ќе ги истражува сите агенции за обезбедување поради поврзаност со рекетарство.

повеќе

Сите овие промашувања на Груевски имаат едно заедничко - дирекно ја загрозија државноста на Република Македонија.

повеќе