Двајца скопјани се тепале на плоштадот Македонија

Вчера во 18:30 часот во Полициска станица Центар е пријавено дека на плоштадот Македонија во Скопје бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Х.Ј.(33) и Е.И.(28) двајцата од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе

Провокација е именувањето на бугарските клубови „Борис III“ и „Ванчо Михајлов“. Не можеа ли да бидат со имињата Елин Пелин, Димчо Дебељанов, Черноризец Храбар или Иван Вазов?

повеќе

Слоганот на македонското претседателство со ОБСЕ е “It’s About People” и затоа ќе е доблесно МНР да побара помош и поддршка за да си ги заштити националните интереси, интегритетот, суверенитетот, јазикот и идентитетот.

повеќе