Вчера

Се судрија БМВ и мотоцикл во Прилеп, еден тешко повреден

Вчера во 16.35 часот било пријавено дека во Прилеп на улицата Иво Лола Рибар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило БМВ со прилепски регистарски ознаки, управувано од 23-годишниот Љ.Н. од с.Десово-Долнени, и мотоцикл кавасаки-500 со прилепски регистарски ознаки, управуван од 51-годишниот С.З. од Прилеп, соопшти МВР.

Возачот на мотоциклот бил пренесен во градската болница Прилеп, каде што лекар му констатирал тешки телесни повреди.

Увидна екипа од полициската станица Прилеп извршила увид на местото на настанот.

Рециклирањето можеби ни се чини како спас за природата, но најчесто е спасение само за нашата (валкана) совест.

повеќе

Културата на победништво од нашите епски и херојски денови тотално ги уназади овие општества во 20 век, вели Миљенко Јерговиќ во интервју за Бука.

повеќе

Запрашајте се, о, вие, бездарници анационални што направивте!

повеќе