Вчера

Се судрија БМВ и мотоцикл во Прилеп, еден тешко повреден

Вчера во 16.35 часот било пријавено дека во Прилеп на улицата Иво Лола Рибар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило БМВ со прилепски регистарски ознаки, управувано од 23-годишниот Љ.Н. од с.Десово-Долнени, и мотоцикл кавасаки-500 со прилепски регистарски ознаки, управуван од 51-годишниот С.З. од Прилеп, соопшти МВР.

Возачот на мотоциклот бил пренесен во градската болница Прилеп, каде што лекар му констатирал тешки телесни повреди.

Увидна екипа од полициската станица Прилеп извршила увид на местото на настанот.

Нема пазар доколку нема информации. Дајте ги информациите за пазарот на грозје.

повеќе

Овој термин, без исклучок го употребуваат сите партии кога се во опозиција. СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса за Албанците, ДПА...

повеќе

Суштинското синдикално организирање е во постојан пад, а за многу од работниците дури и слободниот викенд, како една од основните историски придобивки, е недостижна желба.

повеќе