Се степале поради нерасчистени долгови

Синоќа во угостителски објект на бул.„Кузман Јосифовски Питу“, поради нерасчистени должничко-доверителски односи, имало  физичка пресметка помеѓу Г.А.(31) од с.Кондово, скопско и К.Д.(31) од Скопје од една страна и С.М.(50) од с.Волково, скопско и неговиот брат С.Љ. од друга страна.

По документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

 

И покрај тврдењата на американскиот претседател Доналд Трамп, американската разузнавачка заедница веќе долго време ја смета појавата на пандемии како една од најголемите закани.

повеќе

Кога ќе заврши пандемијата, очекувајте државите да се вратат со поголема власт и поголем легитимитет.

повеќе