Се степале поради нерасчистени долгови

Синоќа во угостителски објект на бул.„Кузман Јосифовски Питу“, поради нерасчистени должничко-доверителски односи, имало  физичка пресметка помеѓу Г.А.(31) од с.Кондово, скопско и К.Д.(31) од Скопје од една страна и С.М.(50) од с.Волково, скопско и неговиот брат С.Љ. од друга страна.

По документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

 

Повлекувањето на Обединетото кралство од ЕУ (Брегзит) е правен потфат без преседан во историјата на правото.

повеќе

Изминатата недела имаше бурен почеток со објавувањето на вториот сет мерки. Се изнаслушавме разно-разни коментари, предлози и видувања кои никако не би можело да се рече дека се засновани на прецизни анализи и предвидувања на надлежните институции во државата, со кои располагаме, НБРСМ и МФ.

повеќе

Наместо да седнат заедничи и оние од власта и оние од опозицијата и да се договорат околу стратегијата за борбата со најголемата опасност, тие мудруваат и кажуваат бајки.

повеќе