За време на полицискиот час во Прилеп

По расправија го испрскал соседот со бензин и го запалил

Едно лице заврши во болница откако по соседска расправија било полеано со бензин и запалено, дознава од неофицијални извори МКД.мк. Расравијата се случила попладнево за време на полицискиот час во Прилеп. Соседите се расправале кога едниот од нив во еден момент го испрскал другиот со бензин и го запали. Со изгореници човекот бил префрлен во болница.

Се очекуваат детали за настанот од МВР. 

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе

Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета.

повеќе